12/17/2020

Kartki świąteczne

 Witam!

   Dawno temu miałam zwyczaj robienia przed świętami kartek. W ciągu ostatnich kilku lat zajęłam się jednak produkcją serduszek bożonarodzeniowych, które skutecznie zajmowały mi czas.

   W tym roku nie udało mi się wyszyć żadnego małego bożonarodzeniowego haftu, więc tworzenie zawieszek choinkowych było niemożliwe. Dodatkowo na zdalnym nauczaniu nauczyciel plastyki zaordynował synowi wykonanie właśnie kartki świątecznej i to skłoniło nas do podjęcia porzuconej tradycji.

   Zaprezentuję Wam dzisiaj zatem dwie kartki - jedną własną i jedną Pawła. Obie jednak dość minimalistyczne, bo akurat takie umiemy robić :D

   Ja zdecydowałam się na eksperyment i postanowiłam spróbować wykonać kartkę z shaker boxem. Okazało się, że to nie aż takie trudne, trzeba tylko opanować delikatne operowanie klejem, żeby jego nadmiar nie kół w oczy i unikać pomocy zwierzątek z sierścią w pracy nad kartką. Przy następnym podejściu muszę również przemyśleć wielkość bazy kartki, bo tym razem poza shaker boxem na kartce niewiele się zmieściło.

   Paweł bardzo chciał uzyskać efekt 3D. Wycinał więc stoki porośnięte choinkami, a potem kostkami dystansowymi stworzył głębię. Gotowy renifer został spersonalizowany plastelinowym, czerwonym nosem, a dla równowagi na dole dodana została wstążka z napisem "Merry Christmas".

Korzystając z okazji życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Magda

11 komentarzy:

 1. Wyszły wam bardzo stylowe i urokliwe kartki. Mam nadzieję, że piątka za kartkę była.:) Dziękuję za życzenia i wzajemnie spokojnych i pogodnych świąt ci życzę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie kartki bardzo piękne. Ta z jelonkiem zachwyciła mnie szczególnie. Gratulacje :-)))
  Spokojnych, szczęśliwych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, przemyślane i eleganckie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne kartki . Nie zawsze przepych jest dobry.Podziwiam Pięknych świąt życzę :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Doskonale wiem, że im więcej tym łatwiej przesadzić, pewnie dlatego tak trzymam się tego minimalizmu ;)

   Usuń
 5. Ta nocna kartka z jelelniem to totalnie moje klimaty! <3
  uwielbiam! :)))
  jak nie wiele trzeba aby uzyskać takie proste piękno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne kartki powstały. Jak fajnie zobaczyć tu trochę więcej zdjęć, piękny klimat. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, niech będzie spokojny i twórczy:) Tina.

  OdpowiedzUsuń

Nic tak bardzo nie motywuje do pisania bloga, jak komentarze. Serdecznie za nie dziękuję.