poniedziałek, 20 stycznia 2014

Sernik cynamonowy

   Kolejny sernik :) Długo szukałam odpowiedniego świątecznego przepisu :) Ten sernik jest bardziej jesienny niż zimowy, choć ma spód piernikowy i śliwkowe esy floresy. Po prostu w porównaniu z tym sernikiem ten jest zwyczajnie dobry. Oryginalny przepis pochodzi z Kwestii Smaku.

piątek, 17 stycznia 2014

II YarnMeeting

   Wczoraj odbył się II YARN Meeting w Łodzi.
   W pierwszym spotkaniu nie mogłam wziąć udziału, ale gdy tylko pojawiła się informacja o drugim, czułam, że muszę tam być. Planowałam szaleńczy wyścig ulicami Pabianic i Łodzi, w godzinach szczytu czyli po pracy. Wyobrażałam sobie slalom między korkami i rozkopami (obecnie trasa, którą pokonywałam w 0,5h, trwa od 1 do 1,5h). Aż w środę tuż przed końcem pracy mnie olśniło – przecież mogę wziąć wolne i spokojnie dojechać. Byłam z siebie taka dumna, a cały dzień zastanawiałam się jak to będzie.
   Ponieważ ostatnio szydełkowałam i robiłam na drutach w liceum, postanowiłam się nie wygłupiać i wzięłam odłożony gdzieś miesiąc temu hafcik krzyżykowy. Mimo to dziewczyny przyjęły nie bez problemów :D
   Moja intuicja mnie nie zawiodła. Był to bardzo fajnie spędzony czas. Poznałam kreatywne dziewczyny, którym po prostu się chce. Zaskoczyłam się trochę ilościami technik. Przygłuchłam ;P.
   Dzisiaj czuję się taka napełniona energią twórczą. Może trochę bardziej ośmielona pomysłami, co by tu zrobić i czego spróbować. Naprawdę polecam. Więcej szczegółów na blogu głównego Mózgu całej tej operacji.
   Pozdrawiam i do następnego spotkania
Magda

poniedziałek, 13 stycznia 2014

Torcik piernikowo - serowy

   Rok temu zadecydowałam, jaki torcik upiekę na swoje przedświąteczne urodziny. Rok temu wypróbowałam ten przepis z Kwestii Smaku. Połączenie idealne. Kremowy sernik, wilgotny piernik. Bardzo świąteczne...
   Podczas pieczenia zmniejszyłam ilość cukru z oryginalnego przepisu, zrezygnowałam z polewy i dekoracji orzechami. W zamian wycięłam z papieru szablon i udekorowałam wierzch kakaem.
   Gorąco polecam!

czwartek, 2 stycznia 2014

Domowy ogródek

   Szukam domowych DIY. Bardzo spodobał mi się ten trochę surowy podręczny ogródek.
   Zastanawiam się nad podlewaniem, czy nie byłoby zbyt skomplikowane.

p.s. Macie patent na to aby takie zioła kupione w doniczce przetrwały dłużej niż pół roku - bo moja ręka uśmierca wszystko :)